Infrastruktura magazynowa
Wieloletnie doświadczenie w produkcji i dostarczaniu rozwiązań informatycznych pozwoliły nam wspomagać naszych Klientów w wyborze odpowiedniej infrastruktury IT, która będzie niezawodna i zapewni wysokowydajną pracę. Wykwalifikowani specjaliści z zakresu sprzętu auto ID, współpraca z partnerami technologicznymi (dystrybutorami i producentami) oraz odpowiednie umowy SLA pozwalają nam na świadczenie kompleksowych usług, począwszy od doradztwa w zakresie wyboru odpowiednich urządzeń, aż po konfigurację i dostawę do Klienta.
Serwery bazy danych
Serwery są jednym z kluczowych elementów infrastruktury IT, dostosowane do każdego projektu indywidualnie, w zależności od ilości użytkowników, wielkości przepływów, dynamiki pracy, ilości wykonywanych w systemie operacji, a także od oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa danych.
Serwer bazy danych umożliwia przechowywanie zbiorów danych, jednoczesny dostęp, możliwość pobierania i modyfikowania danych przez wielu użytkowników, przetwarzanie danych za pomocą języka SQL, kontrolowanie zakresu dostępu do danych dla poszczególnych użytkowników przez administratora systemu.
Powszechnie stosowane, zarówno w magazynach jak i centrach logistycznych, są serwery typu RACK czyli montowane w szafie serwerowej.
Producenci oferują dużą elastyczność oraz szeroki wybór opcji dotyczących zajmowanego miejsca, zasilania i chłodzenia. Dostępne są rozwiązania zarówno dla średnich przedsiębiorstw, jak i dla największych, najbardziej złożonych środowisk centrów danych.
Przy wyborze i zakupie serwera należy również pamiętać o zewnętrznych dyskach, które zapewnią pamięć masową i pozwolą utworzyć bezpieczny backup danych zawartych na serwerze.
Sieci bezprzewodowe
Sieć bezprzewodowa w branży logistycznej stała się obecnie standardem. Specyfika magazynów i zakładów produkcyjnych stawia przed wykonawcą szczególne wymagania: trudne warunki propagacji fal radiowych, konieczność pracy w czasie rzeczywistym, duża powierzchnia do okablowania, niejednokrotnie uwzględniająca teren otwarty.
Konieczne, zwłaszcza przy większych powierzchniach lub szczególnych warunkach pracy jest stworzenie projektu sieci WiFi uwzględniającego materiały użyte do budowy magazynu, konstrukcje i rozmieszczenie regałów magazynowych oraz rodzaj towaru składowany w poszczególnych lokalizacjach. Towarzyszy temu przeprowadzenie pomiaru propagacji fal radiowych oraz w etapie końcowym test i optymalizacja w rzeczywistych warunkach.
Pewność i niezawodność tego kluczowego elementu infrastruktury zapewni płynność realizowanych procesów magazynowych i produkcyjnych oraz zagwarantuje bezpieczeństwo danych. Specyficzne problemy branży można rozwiązać poprzez precyzyjny i przemyślany dobór najważniejszych elementów struktury sieciowej WiFi:
- access pointy
- anteny
- switche
- przewody i elementy montażowe
Prawidłowo zainstalowana i skonfigurowana sieć radiowa to niewątpliwie jeden z kluczowych elementów wpływających na sukces wdrożenia każdego projektu informatycznego.
Drukarki etykiet
Drukarki etykiet to niezbędny element współczesnych systemów automatycznej identyfikacji. Zapewniają możliwość drukowania informacji, które pozwalają na identyfikację produktu w całym łańcuchu dostaw. Uproszczenie, ujednolicenie i przyśpieszenie obiegu informacji przekłada się na optymalizację działań osób pracujących na liniach produkcyjnych, w magazynach, centrach logistycznych. Istotny jest też wybór technologii wydruku: termotransferowy lub termiczny. Urządzenia termiczne wykorzystują możliwość druku bezpośredniego na podłożu czułym na temperaturę, głównie papierowym. Drukarki etykiet termotransferowych pracują w technologii druku pośredniego, drukowanie odbywa się przy wykorzystaniu specjalnej kalki termoczułej. Urządzenia te są w stanie drukować na różnorodnych materiałach: papierowych, foliowych, tekstylnych, poliestrowych, plastikowych etc.
Drukarki etykiet w zależności od miejsca ich wykorzystania, wielkości oraz posiadanych funkcji możemy podzielić na:
- drukarki mobilne - przenośne drukarki etykiet umożliwiają oznakowanie produktu w czasie rzeczywistym, charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją, posiadają możliwość łączności przez bluetooth lub sieć WiFi
- drukarki biurkowe – drukarki zaprojektowane do druku stacjonarnego, z uwagi na ich kompaktowe wymiary przeznaczone są do wydruku etykiet w ilości do ok. 10-15 tysięcy sztuk na miesiąc
- drukarki przemysłowe - wyróżniają się znacznie większą wytrzymałością mechanizmów drukujących, przeznaczone do wydruku etykiet w ilości przekraczającej 60 tysięcy sztuk miesięcznie, czyli do pracy ciągłej nawet w bardzo trudnych warunkach. Charakteryzują się wytrzymałą obudową i przystosowaniem do szerokiego zakresu temperatur i wilgotności panujących w środowisku w którym pracują.
Terminale i skanery
Terminale mobilne to inaczej komputery mobilne wykorzystywane przez pracowników realizujących operacje magazynowe. Urządzenia te wspomagają realizację procesów magazynowych takich jak przyjęcia, kompletacja, wydania czy inwentaryzacja, często wykorzystywane są również w procesie produkcji.
Możemy je podzielić na klika kategorii w zależności od sposobu i miejsca ich wykorzystania:
- terminale ręczne - najpowszechniej używane są terminale z uchwytem pistoletowym (tzw. wersja gun/pistol grip), ze względu na ergonomię pracy często swoje zastosowanie w magazynach znajdują również terminale bez uchwytu (tzw. wersja brick/hand held), zarówno jedne jak i drugie posiadają wbudowany skaner kodów kreskowych.
- terminale naręczne - inaczej zwane ubieralnymi, mocowane na przedramieniu, stosowane w przypadku gdy specyfika wykonywanej pracy wymaga wykorzystania obu rąk do czynności związanych z realizacją zadań, posiadają możliwość przewodowej lub bezprzewodowej łączności z ubieralnymi na palec skanerami kodów kreskowych.
- terminale wózkowe – inaczej zwane pokładowymi, zapewniają operatorom pojazdów transportu bliskiego możliwość rejestracji wykonywanych działań bez konieczności opuszczania pojazdu, montowane na wózkach widłowych wraz z czytnikiem kodów kreskowych oraz opcjonalnie z klawiaturą.
Charakterystyczną cechą tych urządzeń jest wysoka odporność na niesprzyjające warunki pracy (niskie i zmienne temperatury, wilgoć, duży poziom zapylenia itp.), częste upadki oraz inne nietypowe czynniki występujące w miejscu wykorzystania.
Urządzenia te posiadają możliwość łączności przez bluetooth, sieć WiFi lub GSM, przez co integracja z całą strukturą IT magazynu jest łatwa i nie ogranicza zakresu przestrzeni pracy.
Urządzenia RFID
Urządzenia RFiD dają nowe możliwości automatycznej identyfikacji, rozszerzają technologię kodów kreskowych umożliwiając wprowadzenie systemów AutoID tam gdzie wcześniej trudne warunki uniemożliwiały lub utrudniały ich wykorzystanie.
Podstawowymi urządzeniami systemu RFID są:
- bramka RFID (czytniki, anteny)
- terminal danych z czytnikiem RFID (wbudowanym lub zintegrowanym)
- kontrolery RFID
- wózki magazynowe wyposażone w głowice RFID
- drukarki etykiet RFID
- tagi/etykiety RFID
Systemy RFID opierają się na bezwzrokowym, dalekozasięgowym odczycie danych zawartych w tagach. Odczyt ten jest bardzo szybki, pozwala na zapis wielu informacji z etykiet nie będących w bezpośrednim polu widzenia.
Formularz kontaktowy