Szafy automatycznie to inaczej automatyczne regały magazynowe głównie przeznaczone dla małych towarów z grup B i C. Celem instalacji szaf jest maksymalizacja wykorzystania powierzchni magazynowej przy jednoczesnym minimalizacji czasu kompletacji i bezbłędnej identyfikacji towaru.

W szafach występują różne rozwiązania techniczne. Pierwsze opierają się na tzw. karuzelach pionowych regałów, czyli transporcie wewnątrz szafy całych półek. Drugim rozwiązaniem jest transport windą półek lub pojemników wewnątrz szafy. Trzecie rozwiązanie jest to transport pojemników w 3 wymiarach, przez co jest możliwość wykorzystania większej nieregularnej przestrzeni magazynowej przy ograniczonej liczbie punktów dostępowych. Ma to na celu wypełnienie wszelkich niedostępnych normalnie powierzchni, takich jak skosy czy nisze.

Pełna możliwość wykorzystania szaf automatycznych jest możliwa po integracji z systemem ExpertWMS. Na podstawie procesu implementacji różnych rozwiązań możemy potwierdzić iż, połączenie zarządzania poleceniami przez system WMS daje w efekcie zmniejszenie czasu kompletacji, większą wydajność pracowników oraz wyeliminowanie błędów w czasie kompletacji.

Nasze szerokie doświadczenie pozwala na wspieranie w czasie wyboru szaf (konkretne rozwiązanie techniczne dostosowane do wielkości i ilości produktów), dostosowanie rozwiązania do rzeczywistych potrzeb i wymagań przedsiębiorstwa oraz późniejsze uruchomienie w połączeniu do systemu ExpertWMS.

Zamów prezentację online