Szafy automatyczne

Szafy automatycznie to inaczej automatyczne regały magazynowe głównie przeznaczone dla małych towarów z grup B i C. Celem instalacji szaf jest maksymalizacja wykorzystania powierzchni magazynowej przy jednoczesnej minimalizacji czasu kompletacji i bezbłędnej identyfikacji towaru.

Rozwiązania techniczne występujące w szafach:

  • transport wewnątrz szafy całych półek - rozwiązanie opierające się na tzw. karuzelach pionowych regałów
  • transport windą półek lub pojemników wewnątrz szafy
  • transport pojemników w 3 wymiarach, przez co jest możliwość wykorzystania większej, nieregularnej przestrzeni magazynowej przy ograniczonej liczbie punktów dostępowych - ma to na celu wypełnienie wszelkich niedostępnych normalnie powierzchni, takich jak skosy czy nisze.

 

Pełne wykorzystanie możliwości szaf automatycznych jest osiągalne po integracji z systemem ExpertWMS®. Na podstawie procesu implementacji różnych rozwiązań możemy zagwarantować, że połączenie zarządzania poleceniami przez system WMS daje w efekcie zmniejszenie czasu kompletacji, większą wydajność pracowników oraz wyeliminowanie błędów w czasie kompletacji.

Nasze szerokie doświadczenie pozwala na wspieranie w czasie wyboru szaf (konkretne rozwiązanie techniczne dostosowane do wielkości i ilości produktów), dostosowanie rozwiązania do rzeczywistych potrzeb i wymagań przedsiębiorstwa oraz późniejsze uruchomienie w połączeniu do systemu ExpertWMS.

Chcesz dowiedzieć się, jak usprawnić zarządzanie Twoim magazynem?

Zamów audyt magazynu