Transport poziomy

W zakresie transportu poziomego w magazynie można rozróżnić wiele rozwiązań. Najbardziej klasycznym jest transporter rolkowy z różnego rodzaju zwrotnicami.

Transportery odpowiednio zaprojektowane mogą być wykorzystywane zarówno do transportu elementów o stosunkowo niewielkiej masie, takich jak pudełka kartonowe czy kuwety, a także do ciężkich elementów, np. pełne palety. Głównym elementem transportowym jest stalowa rolka. Zastosowanie precyzyjnych łożysk zapewnia długą oraz bezawaryjną pracę.

Specjalna budowa transporterów poziomych pozwala na szybki montaż dodatkowych urządzeń i innych akcesoriów. Przenośniki wykonywane są w różnych długościach, szerokościach oraz podziałkach, dzięki czemu można budować dowolne linie transportowe bazując na łukach, wejściach kątowych, transferach poprzecznych i przenośnikach grawitacyjnych.

Zastosowanie transportu poziomego wiąże się z wysokimi wymaganiami odnośnie funkcjonalności całego systemu magazynowanego. Transport poziomy oprócz zrealizowania przesunięcia towaru po magazynie może również służyć do wysortowania kartonów na poszczególne kierunki lub wg rodzajów odbiorów. Takie rozwiązanie jest możliwe jedynie w integracji z systemem magazynowym WMS. Odpowiednio skonfigurowany system ExpertWMS® pozwala na maksymalne wykorzystanie pełnego technicznego potencjału transportu poziomego.

Chcesz dowiedzieć się, jak usprawnić zarządzanie Twoim magazynem?

Zamów audyt magazynu