DataConsult korzysta ze środków unijnych, zwiększamy konkurencyjność naszej firmy rozwijamy i podnosimy jakość oferowanych przez nas produktów i usług.

DATACONSULT SPÓŁKA AKCYJNA realizuje projekt pod tytułem „Opracowanie LogiSAFE - systemu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników i sprzętu w logistyce wewnętrznej”. Na realizację niniejszego projektu DATACONSULT SPÓŁKA AKCYJNA otrzymała dotację z Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027.

Działania, które będą realizowane w ramach projektu:

Przedmiotem projektu przedsiębiorstwa DataConsult Spółka Akcyjna jest opracowanie innowacyjnego w skali międzynarodowej systemu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników i sprzętu w logistyce wewnętrznej – LogiSAFE. Zakres projektu obejmuje przeprowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych prowadzących do opracowania innowacyjnego systemu LogiSAFE.

Grupy docelowe: Grupa docelowa obejmuje przedsiębiorstwa z różnych sektorów i branż, tj. produkcja, dystrybucja, handel detaliczny, itp., które będą zainteresowane korzystaniem z opracowanego systemu LogiSAFE. Konkurencyjny charakter opracowanego w projekcie rozwiązania wynika z tworzenia różnego rodzaju systemów zarządzania magazynami.

Cele projektu: Celem projektu jest opracowanie systemu LogiSAFE, który będzie charakteryzować się następującymi cechami, wyróżniającymi go w obecnym stanie techniki: zwiększona liczba typów urządzeń z których system odbiera dane, zwiększona liczba typów analizowanych danych, zwiększony zasięg wykrywania pojazdów i osób, zwiększona liczba stref bezpieczeństwa dla jednego wózka, zwiększona liczba tworzonych kształtów stref bezpieczeństwa, zwiększona liczba rozpoznawanych konfiguracji niepożądanych, skrócony czas reakcji w zakresie dynamicznego kształtowania stref bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym.

Efekty, rezultaty projektu: Rezultatem projektu będzie opracowany system LogiSAFE, który umożliwi monitorowanie i analizę w czasie rzeczywistym ruchu obiektów (wózków widłowych, operatorów) w przestrzeni zamkniętej, wykrywanie i predykcję sytuacji kolizyjnych i powiadamianie operatorów przed ich wystąpieniem, monitoring stref bezpieczeństwa i oraz wykrywanie ich naruszeń, monitoring przestrzegania procedur przez operatorów, analizę i zarządzanie bezpieczeństwem w logistyce wewnętrznej, monitoring przestrzegania BHP oraz parametrów operatorów mających wpływ na BHP (analiza stresu / zmęczenia, analiza czasu pracy i przerw), identyfikację i analizę przebiegu procesów logistyki wewnętrznej od strony bezpieczeństwa.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu : 6 545 049,52 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 4 557 066,09 zł

Flagi
  • RPMP 01.02

Badania nad rozwojem rozszerzonej rzeczywistości w logistyce wewnętrznej

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 1 Oś Priorytetowa Gospodarka Wiedzy, Działanie 1.2 Badania i innowacje w przedsiębiorstwach, Poddziałanie 1.2.1 Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Celem projektu: jest opracowanie systemu inteligentnej kompletacji i pakowania ExpertLog, opartego o sztuczną inteligencję, rozszerzoną rzeczywistość, technologię hands-free oraz sterowanie głosowe. Produkt przeznaczony będzie do optymalizacji procesów w środowisku magazynowym, charakteryzującym się dużą rotacją towarów drobnicowych, bez względu na kubaturę obiektu.

Efektem projektu: będzie system ExpertLog, który umożliwi automatyzację i optymalizację procesów kompletacji i pakowania w środowisku magazynowym w systemie hands-free dzięki opracowaniu inteligentnych mechanizmów wzrokowo-głosowych.

Czas realizacji projektu: 1.11.2019 do 30.11.2022

Wartość projektu: 6 120 144,10 PLN

Wysokość wkładu Unii Europejskiej: 3 591 738,04 PLN


Flagi
  • POIR 1.1

ExpertPack – inteligentny system kompletacji i pakowania

W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Działanie 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.1.1.: Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa.

Celem projektu: jest opracowanie systemu ExpertPack – zautomatyzowanego, półautonomicznego systemu kompletacji i pakowania opartego o rozszerzoną rzeczywistość oraz robota kolaborującego (cobota) mającego za zadanie w sposób inteligentny realizować zadania logistyczne. Dzięki realizacji projektu DATACONSULT opracuje rozwiązanie, które umożliwi inteligentne przydzielanie i realizację zadań kompletacyjnych i pakujących z wykorzystaniem wielowarstwowego systemu zarządzającego pracą operatorów. System przydziału zadań oparty będzie o moduł uczący, personalizujący zadania dla operatora oraz moduł pakujący optymalizujący położenie towarów w opakowaniach. ExpertPack oparty będzie o stanowisko wyposażone w okulary AR, robota kolaborującego oraz innowacyjną automatykę, co zapewni uzyskanie automatyzacji, wydajności i optymalizację procesów kompletacji i pakowania.

Efektem projektu: zostanie osiągnięty poprzez opracowanie poszczególnych elementów systemu złożonego: modułów systemu ExpertPack oraz budowę prototypu stanowiska pakującego wraz z osprzętem kompletacyjnym w 3 wariantach z wykorzystaniem: okularów AR, elementów automatyki magazynowej i cobota.

Wartość projektu: 6 772 337.21 PLN

Wartość kosztów kwalifikowalnych: 6 772 337.21 PLN

Wysokość Funduszy Europejskich: 4 504 898.77 PLN

Flagi

 

  • POIG 1.4.

POIG 1.4. Dotacje na innowacje” – „ Inwestujemy w Waszą przyszłość”

W marcu 2015 roku DATACONSULT Sp. z o.o. zakończyła realizację projektu „Odporny na zaburzenia elektromagnetyczne prototyp systemu punktów pomiarowych przy gniazdach produkcyjnych oparty o technologię selektywnej bramki RFID” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 1.4 „Wsparcie projektów celowych”.

Czas realizacji projektu: 01.01.2013 r. – 31.03.2015 r.

Wartość projektu: 3 609 064,89 PLN

Udział Unii Europejskiej:2 447 830,00 PLN

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013

Logotypy