Wózki systemowe są to wózki widłowe elektryczne dedykowane do pracy w wąskich korytarzach od 120 do 200 cm. Efektem jest zwiększenie się pojemności magazynu w porównaniu do na przykład wózków Reach Truck, które pracują w korytarzach od 300 cm.


Wśród zalet wózków systemowych oprócz zwiększenia powierzchni magazynowej należy wskazać możliwość pracy po obu stronach alejki magazynowej. Rozwiązania techniczne mocowania i wykorzystywania wideł dedykują ten rodzaj wózków do pracy w wąskich korytarzach.


Najwyższy poziom wykorzystania możliwości wózka systemowego występuje w sytuacji realizacji kolejnych poleceń generowanych przez system ExpertWMS. Konfiguracja programu optymalizuje pracę wózkowego. W efekcie system generuje minimalną ilość przejazdów pomiędzy kolejnymi regałami, czyli minimalizuje stratę czasu. Taka integracja na podstawie naszego doświadczenia generuje synergię, czyli zwielokrotniony efekt końcowy.

Jako minusy tych wózków można wskazać:

  • wymóg dobrej jakości podłogi (wypoziomowanie)
  • konieczność prowadzenia wózka przez: profile montowane po obu stronach korytarza lub przewody zatopione w podłodze lub wiązkę laserową
  • dużą powierzchnię potrzebną przy przejeździe z jednej alejki magazynowej do drugiej
  • posiadanie drugiego wózka realizującego procesy realizowane poza strefą regałową
Zamów prezentację online