MAGAZYNIER – SYSTEM MAGAZYNOWY KLASY WMS

 

MAGAZYNIER jest oprogramowaniem typu WMS dedykowanym dla Systemu Comarch ERP XL.

Jest to kompleksowe rozwiązanie informatyczne (oprogramowanie magazynowe, urządzenia, usługi i serwis) pozwalające na zarządzanie ruchem produktów w magazynie oraz optymalizujące wykorzystanie przestrzeni magazynowej (przemyślane magazynowanie).
Rozwiązanie jest przeznaczone dla przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych i usługowych dowolnej wielkości, charakteryzujących się dużym asortymentem towarów przechowywanym na magazynie. System służy do obsługi magazynu wysokiego składu (magazyny o dużej powierzchni i wysokości użytkowej) oraz magazynów 3-5 poziomowych, gdzie magazynier bez pomocy wózka widłowego jest w stanie dostać się do każdego zasobu. Doskonale sprawdza się również w firmach, które posiadają magazyny, gdzie półki znajdują się „na wysokości magazyniera”, jak również tam, gdzie wykorzystywane są tzw. „pola odkładcze” (miejsce tymczasowego przechowywania surowców, półproduktów lub produktów bezpośrednio przed wykorzystaniem ich na produkcji).
MAGAZYNIER wspiera zarządzanie logistyczne magazynem od przyjęcia towaru i jego lokalizacji na magazynie, poprzez odwzorowanie ruchów w ramach procesów handlowych i/lub produkcyjnych, wydań oraz przesunięć (zarówno wewnątrz, jak i międzymagazynowych), aż po dostarczenie szczegółowych i aktualnych danych o zdarzeniach na magazynach osobom odpowiedzialnym.

System MAGAZYNIER składa się z czterech modułów głównych: przyjęcia, wydania, inwentaryzacja, klient, oraz modułów dodatkowych: serwis wydruków, zadania, serwis przesunięć, kontrola wyrywkowa, analizy.