Co to jest audyt logistyczny?

Audyt logistyczny to:

 • Niezależna, ekspercka ocena organizacji pracy w magazynie z uwzględnieniem specyfiki Klienta.
 • Analiza procesów logistycznych.
 • Przegląd kluczowych zagadnień związanych z planowaniem magazynu.
 • Dobór narzędzi i sposobu pracy pod kątem organizacyjnym (procesy), jak i technologicznym (sprzęt magazynowy).
 • Pomoc przy zmierzeniu najważniejszych wskaźników efektywności funkcjonowania magazynu.
 • Wskazanie praktycznych rozwiązań (planowanie infrastruktury magazynowej, usprawnienie czynności operacyjnych, użycie dostępnych rozwiązań informatycznych).
 • Optymalizacja logistyki przedsiębiorstwa.
 • Projekt dostosowany do wielkości magazynu, możliwości technicznych i potrzeb Klienta.


Ile trwa audyt magazynu?

Wstępny harmonogram prac zakłada realizację projektu w okresie do 4 tygodni. Szczegółowy harmonogram uzależniony jest od zakresu audytu logistycznego oraz czasu uzyskania niezbędnych danych ilościowych od Klienta.Co jest efektem audytu logistycznego?

Efektem audytu logistycznego jest niezależna, ekspercka ocena obecnych procesów magazynowych wraz z propozycją rekomendowanych, kompleksowych rozwiązań w magazynie. Korzyścią audytu są obniżone koszty logistyczne przedsiębiorstwa.Audyt logistyczny przynosi rozwiązania w zakresie

 • Zaplanowania przestrzeni magazynowej
 • Organizacji pracy
 • Realizacji procesów magazynowych


Z jakich elementów składa się audyt logistyki?

Audyt logistyczny podzielony jest na 2 główne części:

 • część analityczna – analiza sytuacji bieżącej w magazynie i logistyki całego przedsiębiorstwa
 • część doradcza – rekomendowane kompleksowe rozwiązania dla optymalizacji procesów

 
 Przebieg audytu logistycznego


Przygotowanie do quick check logistyki magazynowej

Część analityczną audytu logistycznego przedsiębiorstwa poprzedza wyznaczenie zespołu po stronie Klienta, który będzie dysponował potrzebnymi informacjami z zakresu logistyki firmy, funkcjonowania magazynu w chwili obecnej z wglądem w historyczne operacje magazynowe. Aby praca przebiegała sprawnie i terminowo wyznaczamy sposób działania i częstotliwość spotkań z Klientem.


Ocena stanu logistyki - analiza danych

Naszą pracę analityczną rozpoczynamy w chwili dostarczenia przez Klienta niezbędnych danych, o które prosimy po omówieniu szczegółów i zapoznaniu się ze specyfiką funkcjonowania magazynu Klienta. Dane każdorazowo wzbogacamy o dodatkowe informacje uzyskane od Klienta w trakcie pracy nad projektem. Mając potrzebną wiedzę na temat systemu logistycznego przedsiębiorstwa i jego sposobu obsługi Klienta, możemy przystąpić do oceny stanu logistyki.


Wizja lokalna w magazynie - weryfikacja danych

Kolejnym krokiem w tworzeniu audytu logistycznego jest wizja lokalna u Klienta. W trakcie jej trwania badamy wszystkie procesy logistyczne składające się na funkcjonowanie intralogistyki Klienta. Uwzględniamy specyfikę przedsiębiorstwa i rodzaj magazynu (usługowy, produkcyjny, dystrybucyjny). W trakcie wizji lokalnej weryfikujemy już poczynione wnioski z zastanym stanem rzeczywistym. To ważny moment projektu, który pozwala potwierdzić lub skorygować powstałe założenia. Na tym etapie realizowane są także spotkania z osobami ważnymi z punktu widzenia projektu, które potrafią wnieść nowe zmienne. W wyniku wizji lokalnej tworzone są dodatkowe rekomendacje.


Wyniki i rekomendacje - doradztwo logistyczne

Finalnym etapem audytu logistycznego przedsiębiorstwa jest prezentacja wyników. Przedstawiamy Klientowi konkretne dane i kompleksowe rekomendacje zmian w zarządzaniu magazynem wraz ze skazaniem spodziewanych efektów po ich wprowadzeniu.


Profesjonalny audyt logistyczny wpływa na poprawę wszystkich procesów logistyki

Wdrożenie rekomendacji z profesjonalnie przeprowadzonego audytu logistycznego gwarantuje optymalizację pracy magazynu i obniżenie kosztów logistyki oraz daje możliwość usprawnienia współpracy w ramach łańcucha dostaw. 

Jesteśmy niezależnym doradcą logistycznym

 • Tworząc audyt logistyczny nie wskazujemy konkretnych dostawców, nie pracujemy na ofertach firm.
 • Nie analizujemy ofert dostawców, oferujemy poglądową ocenę sprzętu magazynowego, np. wskażemy cechy i typ wózka kompletacyjnego, ale nie konkretnego producenta.


Nasz interdyscyplinarny zespół składa się z kilkudziesięciu doświadczonych konsultantów – praktyków, prowadzących, opracowujących oraz nadzorujących projekty i działania zgodnie z wypracowaną przez wiele lat metodyką wdrożeniową. Tworzą go specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie logistycznym, wdrożeniowcy systemów WMS, analitycy, specjaliści hardware, programiści, testerzy czy eksperci ds. modelowania procesów biznesowych.

CHCESZ OTRZYMAĆ DOPASOWANĄ OFERTĘ AUDYTU LOGISTYCZNEGO?

KLIKNIJ TUTAJ
Umów bezpłatną prezentację