Zarządzanie magazynem – Architektura systemu WMS online

 

System magazynowy ExpertWMS online składa się z trzech zasadniczych części: zarządczej (ExpertWMS online ManagerWWW), panelowej (ExpertWMS online Desktop)  i terminalowej (ExpertWMS online Mobile).

ExpertWMS online ManagerWWW

Jest panelem zarządczym aplikacji, który daje uprawnienia do korzystania z systemu magazynowego ExpertWMS online i który pozwala na zarządzanie kontem użytkownika. W panelu tym użytkownik przechodzi poszczególne etapy szkolenia i otrzymuje darmowe punkty, które w dalszych krokach wymienia na podstawowe funkcjonalności systemu WMS korzystając z niego w pełni bezpłatnie. Manager WWW daje możliwość zarządzania funkcjami w wersji panelowej i terminalowej aplikacji, pozwala na zakupienie dodatkowych funkcji dostępnych w ramach abonamentu, na zarządzanie użytkownikami pracującymi na systemie oraz umożliwia śledzenie złożonych zamówień i dokonywanych za nie płatności.

ManagerWWW-home

ExpertWMS online ManagerWWW – Menu główne

ManagerWWW - Funkcje

ExpertWMS online ManagerWWW – Aktywacja funkcji

ExpertWMS online Desktop

Jest panelem głównym aplikacji przeznaczonym dla użytkowników pracujących na stanowiskach komputerowych. Z tego poziomu użytkownik ma możliwość zarządzania stanem magazynowym i realizowania operacji zachodzących wewnątrz magazynu. Panel umożliwia zarządzanie słownikami towarów, kontrahentów, jednostek logistycznych oraz pozwala na pełną ewidencję i zarządzanie położeniem towaru. Za jego pośrednictwem realizowane są procesy magazynowe, czyli przyjęcia, przesunięcia, wydania towaru, a także inwentaryzacja. W części tej możliwe jest również generowanie raportów i analiz.

 panel
ExpertWMS online Desktop – Menu główne

ExpertWMS online Desktop – Kartoteka towarowa

ExpertWMS online Desktop – Kartoteka towarowa

ExpertWMS online Mobile

Jest to panel terminalowy, który służy do pracy w przeglądarkach urządzeń mobilnych. Część ta wspomaga pracę magazynierów i pozwala na dokonywanie operacji wewnątrz magazynowych. Zasada działania jest podobna jak w przypadku terminala lub kolektora danych. Magazynier w zależności od ustawień i konfiguracji ma dostęp do poszczególnych procesów.

Mobile-–-Menu-główne

ExpertWMS online Mobile – Menu główneznaczek_wyprobuj-tutaj